ÜMRANİYE FOTOĞRAF PLATOSU

Şehir merkezi içinde her hava koşuluna uygun açık ve kapalı alanda çok farklı ve yenilikçi konseptler mevcut yaklaşık 40 adet konsept bulunan mekanda bütün mekanlardan küçük bir alıntı yaparak bütün mekanları tek bir yere toplanmış İstanbul'un En büyük fotoğraf platosu.

30 Adet kapalı alanda konsept

10 adet açık alanda konspet

Sera

Dağ evi

Dride romm (gelin hazırlık odası)

KALENDERHANE (FATİİH)

Avrupa Yakasında Fatih İlçesinde Bulunan Çok Güzel Kapalı Farklı Çekim Alanları Bulunan Bir Köşk.

ŞİLE KUMSAL (GÜN BATIMI)

Şile ilçesinin istediğiniz yerlerinde, ormanlarında, parklarında, şelalelerinde gelin damat düğün fotoğraflarınızı çekiyoruz.

Veya sizi Şile’den alarak İstanbul’un istediğiniz mekanına götürüyor en güzel düğün gelin damat fotoğraflarınızı yakalıyoruz.

Bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

BEYKOZ KUNDURA FABRİKASI

1810 yılında tabakhane olarak kurulan Beykoz Kundura Fabrikası İstanbul’un en eski fabrikalarından biridir. Kuruluşundan bu yana Osmanlı ve Türk ordusuna ayakkabı ve deri tedariği sağlamıştır.

Mekan orjinal haliyle ve salaş görüntüsüyle dış mekan düğün fotoğraf çekimi için farklı tarzda fotoğraf çekimi isteyen çiftlerin tercih ettiği mekanlar arasındadır.

KÜÇÜK ÇAMLICA

Anadolu yakasının en eski korularından biri. Gayet iyi açılarda gayet iyi fotoğraflar alabiliyorsunuz. İçerideki köşklerde fotoğraf
çektirmek özel izine tabi. Bunun dışında korunun her yerinde rahat rahat fotoğraf çekebiliyorsunuz

KİBRİTHANE

Kibrit fabrikası olarak 19. yüzyılda kurulan ve 1900’lü yıllara kadar faaliyetini sürdüren Kibrithane, tarihi dokuyu fotoğraflarına yansıtmak isteyen çiftlerin ilgisini çekebilecek bir mekan. Ancak çok fazla da bilinen bir yer olmadığını hemen söyleyeyim. Terkedilmiş görüntüsüyle gerçekten gelin damat fotoğrafları için çok farklı bir fon oluşturan bu eski fabrika, İstanbul’un Küçükçekmece semtinde bulunuyor. Kibrithane ile ilgili şu dipnotu da vermeliyim: Fabrikada üretim durduktan sonra kaderine terk edildiği dönemlerde fotoğraf çekimleri için herhangi bir ücret ödenmesi gerekmiyordu. Ancak şimdi yeni sahipleri tarafından restore edilen mekanda, fotoğraf çekimleri ücrete ve izne tabi.

BÜYÜK ADA (PRENS ADASI)

İstanbul'da dış mekan çekim yerleri için bir başka örnek: Kınalı, Heybeli, Burgaz, Büyükada... Kabataş’tan, Kadıköy’den ve Bostancı’dan vapurla ya da dilerseniz deniz taksiyle ulaşabileceğiniz adalar, düğün fotoğrafları için biçilmiş kaftan! Upuzun sokakları, denizi, rengarenk çiçekleri, şirin mi şirin evleri, faytonları, atları ile keyifli çekimlerin adresi oluyor.

KUZGUNCUK (ÜSKÜDAR)

İstanbul'da dış çekim mekanları arasında en eski ve en güzel semtlerden bir tanesi olan Kuzguncuk, Üsküdar sahil hattından Çengelköy yönüne doğru ilerlerken sizi hemen karşılıyor. Rengarenk sokakları, boğaza nazır minik parkı, sevimli mi sevimli evleri, kapıları ile İstanbul dış mekan düğün çekimleri için insanın içini açıyor. Almanız gereken herhangi bir izin yok.

IHLAMUR KASRI

Fon önemlidir özellikle arkanıza alacağınız güzel bir tarihi mekan bütün fotoğrafın havasını değiştirecektir. Ihlamur Kasrı’da böyle mekanlardan biridir. Beşiktaş evlendirme dairesinin yanında bulunan Ihlamur Kasrı tarihi dokusuyla oldukça başarılıdır. Ne var ki orada fotoğraf çekimi yapmak çok kolay değildir. Özel izin almanız gerekecektir. Ihlamur Kasrı’da flaş, tripod ve reflektör kullanımı yasak o yüzden seçeceğiniz fotoğraf saati önemlidir. Güneşin tepede olduğu bir saatte orada çekim yapmak çok zorlayacaktır. En ideal güneş alçaldığında çekim yapmak olacaktır.

HİDİV KASRI

İstanbul’un Anadolu yakasında Beykoz ilçesinde yer alan Hidiv Kasrı oldukça geniş ve güzel bir korunun içerisine yer alıyor. Kasrın içerisinde artık fotoğraf çekimine izin vermiyorlar ama zaten etrafı o kadar güzel ki, İstanbul'da dış mekan fotoğraf çekimi için yeterince tatmin edici. içeriye girmek için yalnızca otopark ücreti ödemeniz yeterli.

​RAHMİ KOÇ MÜZESİ

Koç Müzesi fotoğraf çekimi koşulları ise şöyle: 5 kişiden oluşan bir düğün fotoğraf paketi (gelin+damat+fotoğrafçı+2 kişi) için 500 TL ödeyerek müzeye giriş yapılmakta ve çekim yapılabilmektedir. İçine girilebilen objeler: Fenerbahçe Vapuru, Moda Tramvayı, Atlı Tramvay, Littorina Mototren, DC-3 Uçak. Askeriyeye ait objelerde (denizaltı, helikopter vb.) çekim yapılamamaktadır. Düğün fotoğraf çekimleri müzenin ziyarete açık olduğu zamanlarda gerçekleştirilebilmektedir. Önceden izin almak veya rezervasyon yaptırmak gerekli değildir.

Mehmet Budak

ADALAR

İstanbul'un en güzel dış mekan çekim yerlerinden olan Adalara, vapurla ya da deniz taksileriyle gidilebilir. Düğün fotoğrafları için biçilmiş kaftan olan Adalar, upuzun sokakları, denizi, rengarenk çiçekleri, şirin mi şirin evleri, faytonları, atları ile sizi kendine hayran bırakacak. Aynı zamanda Adalar,  İstanbul düğün fotoğrafçılarının da en çok tercih edilen dış mekanları arasında yer alır.

gelin makyajı düğün fotoğrafı pozları trash the dress ankara düğün fotoğrafçıları

tüm gün çekim fenerbahçe parkı düğün dış çekim  dış çekim konseptleri

en iyi düğün fotoğrafçısı  konsept dış çekim düğün fotoğrafı

istanbulwedding  düğün dış çekim  düğün fotoğrafçısı  gelin damat pozları

dugun fotografcisi  düğün hikaye çekim  wedding photography  dış çekim düğün fotoğrafı

istanbul wedding photographer en iyi düğün fotoğrafçıları

dış çekim  dış çekim fiyatları  gelin damat  trash the day  weddingphotography

istanbul düğün fotoğrafçıları  gelin damat fotoğrafları  düğün   bosphoruswedding 

save the date  destinationswedding  düğün çekim fiyatları  düğün albumleri

Mehmet Budak

ATATÜRK ARBORETUMU

İstanbul Avrupa Yakası, Sarıyer ilçesinde bulunan ve İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi içerisinde yer alan Atatürk Arboretumu tam bir doğa harikasıdır. İçerisinde bulunan küçük göller fotoğraflarınıza muhteşem bir fon oluşturacaktır. Dış mekan düğün fotoğraf çekimi ücretli olup, üniversitenin web sitesinden gerekli izinler ve güncel ücretleri hakkında bilgi alınabilir.

İSTANBUL BOGAZI

İstanbul'da ücretsiz fotoğraf çekimi yapılacak yerler arasında en iyi seçeneklerden bir tanesi de Boğaz hattı. Anadolu Hisarı, Çengelköy, Arnavutköy gibi boğaza kıyısı olan İstanbul dış mekan fotoğraf çekim yerleri, fotoğraflarınız için güzel bir arka planoluşturacaktır. Sahil hattı, bizim gibi İstanbul düğün fotoğrafçılarının da en çok tercihettikleri mekanların başında gelmektedir.

HAYDARPAŞA GARI

Gerek tarihi yapısıyla gerek muhteşem İstanbul manzarasıyla Haydarpaşa Garı, Anadolu Yakası dış mekan çekim yerleri arasında en güzel yerlerden bir tanesi. İstanbul'daki ücretli dış mekan çekim yerlerinden olan Haydarpaşa Garı'nda, önceden izin alınıp ve ücret ödemesi yapılarak fotoğraf çekimi yapılabilir.

YILDIZ PARKI

Avrupa Yakası'nda bulunan ve nadide yerlerden biri olan Yıldız Parkı, İstanbul'da dış çekim yaptıracak olan çiftlerin ilk tercihleri arasında geliyor. Profesyonel düğün fotoğrafçılarının da tavsiyeleri arasında bulunan Yıldız Parkı, doğal ortamıyla da tam bir renk cümbüşü.

Beşiktaş’tan Ortaköy’e giden Çırağan Caddesi üzerinde yer alan Yıldız Parkı'nda, fotoğraf çekimi yapmak için herhangi bir izin ya da ücret istenmiyor. Yalnızca otopark ücretini ödemeniz yeterli.

FENERBAKÇE PARKI

Avrupa Yakası'nda yer alan Fenerbahçe Parkı, Kadıköy sınırları içerisinde yer alıyor. Hem deniz kenarında hem de doğa ile iç içe kareler yakalayabileceğiniz FenerbahçeParkı, İstanbul'daki sayılı ücretsiz çekim yerlerinden biridir.

EMİRGAN KOROSU

Anadolu Yakası boğaz kıyısında, Sarıyer ilçesinde yer alan Emirgan Korusu, İstanbul dış mekan düğün çekimi için en çok tercih edilen yerlerden bir tanesi. 2017 mart ayı itibariyle korudaki köşkler içerisinde fotoğraf çekimi yasaklandı. Sadece dışarıda doğal alanlarda çekime izin veriliyor. 

Son peyzaj düzenlemesinden sonra harika bir doğal park olan Emirgan Korusu'nda düğün dış çekimi için herhangi bir ücret istenmiyor. Sadece otopark ücretini ödemeniz yeterli. Koru içerisinde bulunan köşklerde fotoğraf çektirmek isteyen çiftlerin önceden Bel-Tur'dan izin almaları gerekmektedir.

Please reload